Wyszukiwarka

Aktualności

Zwycięstwo po cięzkim boju!

• autor: lufty20, 2012-08-20 15:04

Drużyna Konaru Kory Korycin grając przed własną publicznością odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach A Klasy sezonu 2012/2013. Kora po ciężkim boju pokonała drużynę Ruchu Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:1)

Przedmeczowe spekulacje sztabu szkoleniowego i zawodników wskazywały, że Korę czeka bardzo ciężki mecz. I tak w rzeczywistości było, mimo iż drużyna Ruchu to nie ta sama ekipa, która do niedawna z powodzeniem walczyła wyższych klasach rozgrywkowych. Młoda drużyna, wspierana przez kilku doświadczonych zawodników  grała dobrą piłkę, jednak nie wystarczyło to na pokonanie Kory.

W spotkanie lepiej weszła drużyna gości, która od pierwszej minuty starała się kombinacyjnie rozgrywać piłkę, stwarzając przy tym dobre okazje do zdobycia bramki. Piłkarze Kory wydawali się być rozkojarzeni, pomocnicy nie mogli opanować środka pola, a defensywa miała problemy z poprawnym ustawieniem i przesuwaniem formacji. Przewaga gości została udokumentowana w 25 minucie meczu, kiedy po sprytnym, płaskim strzele z szesnastego metra piłka ugrzęzła w bramce Kory. Stracona bramka nie podziałała  pozytywnie na gospodarzy, którzy robili co mogli aby odeprzeć napór przyjezdnych. Udało się to pod koniec pierwszej połowy. Perfekcyjnie wyprowadzona kontra, strzał Akimowicza i mamy 1:1!  Pomimo przewagi Ruchu pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym.

Druga połowa to inne oblicze Kory. Cenne wskazówki w przerwie, przeprowadzone zmiany i kibice próbujący rywalizować z licznymi fanami przyjezdnych dodały piłkarzom animuszu, co było widać na boisku. Kora śmielej atakowała, często zagrażając bramce Ruchu, obrona spisywała się perfekcyjnie,a co najważniejsze u każdego z zawodników pojawiła się wola walki i chęć wygrania tego meczu. Przyniosło to efekt w 70. minucie spotkania. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Wnorowski, który umieścił piłkę w bramce gości. Ruch próbował się jeszcze podnieść, ale defensywa Kory rozbijała wszelkie ataki, przy okazji wyprowadzając groźne kontry, które przy lepszej skuteczności powinny przynieść kolejne bramki. I tak do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Konar Kora Korycin - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:1).