herb Skra Czarna Białostocka
Konar Kora Korycin   Skra Czarna Białostocka

2009-08-09, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Konar Kora Korycin w pierwszym meczu sezonu 2009/2010 pokonała na własnym boisku ambitny zepół Skry Czarnej Białostocka 2:1 (2:1).
Mecz rozpoczął się od ostrożnych ataków gości i nielicznych kontr w wykonaniu zawodników Kory. Po zawodnikach obydwu drużyn było widać, że jest to dopiero początek sezonu i nie wszyscy są jeszcze przygotowani na grę na pełnych obrotach. Mimo tego, pierwszą bramkę zdobyli przyjezdni. Po fantastycznym strzale zza pola karnego piłka przelobowała bramkarza gospodarzy, wpadając w sam róg bramki. Strata bramki zmobilizowała zawodników Kory i już kilka minut później po cudownym strzale Andrzeja Bakuna Kora doprowadza do wyrównania. Wydawało się, że Kora pójdzie szybko za ciosem i strzeli kolejne bramki, jednak w tym momencie popis dał sędzia spotkania, który niesłusznie wyrzucił Świenca z boiska. Trzeba również przyznać, że sędziowanie całego meczu stało na niskim poziomie i zawodnicy obydwu drużyn często łapali się za głowy po kolejnych drecyzjach arbitra. Od tego momentu zdecydowanie zaatakowała drużyna Skry. Kora skutecznie się broniła, od czasu do czasu wyprowadzając groźne kontry. Po jednej z nich w 42 minucie meczu przed polem karnym faulowany był jeden z zawodników gospodarzy. Do piłki podszedł zdobywca 1. bramki - Bakun i kolejnym prezyzyjnym strzałem dał prowadzenie dla Kory. Takim wynikiem skończyła sie 1. połowa. Po przerwie na boisku istniała już tylko drużyna z Czarnej Białostockiej, natomiast Kora broniła się egzekwują piłki jak najdalej od swojej bramki i czasami groźnie kontratakując. Mimo dużej przewagi przyjezdnycj nie udało im się zdobyć bramki. Tym samym wynik nie uległ zmianie i Kora odniosła niezwykle cenne zwycięstwo na początek sezonu.

Konar Kora Korycin-Skra Czarna Białostocka 2:1 (2:1)
Bramki dla Kory: Andrzej Bakun 20`,42`.